img

Business English – język w biznesie i IT. Filologiczne kierunki z przyszłością na WSF we Wrocławiu

Pracodawcy coraz częściej stawiają na kandydatów, którzy biegle komunikują się w danym języku. Okazuje się bowiem, że wiedzę na temat czynności wykonywanych na danym stanowisku można stosunkowo szybko przekazać podczas szkolenia, natomiast o wiele trudniej znaleźć kogoś, kto świetnie zna język obcy. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się takie kierunki studiów jak anglistyka ze specjalizacją zawodową w obszarze biznesu i IT.

Angielski w biznesie

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że firmy, które chcą zarobić naprawdę duże pieniądze, muszą wypłynąć na międzynarodowe wody. Będzie to możliwe jednak tylko wówczas, gdy pracownicy firmy (a przynajmniej ich znaczna część) będzie biegle posługiwać się językiem angielskim, uznawanym nieoficjalnie za podstawowy język w komunikacji międzynarodowej. Z tego względu pracodawcy coraz częściej szukają po prostu osób po filologii lub lingwistyce (o anglistyce ze specjalizacją angielski w biznesie i IT można przeczytać np. na stronie https://www.wsf.edu.pl/studia-licencjackie,specjalizacje.xml ).

Wiedzę na temat zadań menedżerskich firma może przekazać wybranej osobie w stosunkowo krótkim czasie. Znacznie trudniejsza byłaby próba szybkiej poprawy poziomu języka obcego u potencjalnego pracownika; ukończenie studiów filologicznych przez kandydata eliminuje ten problem.

Angielski w IT

Podobnie jest w branży IT, która zresztą cały czas się rozrasta i w związku z tym nieustannie poszukuje nowych pracowników. Oczywiście nie chodzi tutaj wyłącznie o programistów czy designerów, ale także członków administracji i księgowości. Warto zresztą zauważyć, że spora część informatyków, developerów czy programistów to samouki, które doskonale znały wcześniej jedynie…język obcy. To właśnie biegła znajomość angielskiego jest niezbędna do pracy w branży IT – ze względu na pojawiające się nowinki i potrzebę nieustannego aktualizowania zdobytej wiedzy.

Kierunki filologiczne na WSF

Jedną z uczelni, która postawiła na prowadzenie studiów filologicznych jest Wrocławska Szkoła Filologiczna. W jej ofercie można znaleźć zresztą nie tylko anglistykę, ale także germanistykę, italianistykę czy nawet filologię norweską (pełna oferta na stronie https://www.wsf.edu.pl ). Warto zresztą pamiętać, że studiowanie filologii języka obcego jest obecnie niezwykle modne – także ze względu na fakt, że młodzi Polacy coraz częściej myślą o życiu poza granicami kraju.

Artykuł sponsorowany.

Data publikacji: 03.10.2018

Nasi partnerzy