img

Mikołajki – miejsca na szkolenie i konferencje - 9 miejsce

Mikołajki, choć nie tak duże jak inne mazurskie miasta, to swoim malowniczym położeniem i niespotykanym gdzie indziej klimatem przyciągają rok rocznie coraz więcej turystów. Niewątpliwie największa atrakcja ściągającą turystów jest jezioro Mikołajskie, które połączone jest siecią kanałów z innymi mazurskimi jeziorami tworząc atrakcyjną trasę, stworzoną wręcz dla żeglugi lub rejsów spacerowych. W samej miejscowości dostępny jest Port Żeglugi Mazurskiej, skąd popłynąć można do innych miejscowości. Nastawione na turystykę miasto zapewnia bogatą bazę noclegową oraz całą infrastrukturę związaną z wypoczynkiem nad wodą.
Wioska Żeglarska Mikołajki, to miejsce znane nie tylko żeglarzom, ten nowoczesny port otwiera drogę na szlak Wielkich Jezior Mazurskich i oferuje między innymi 250 miejsc cumowniczych, pole namiotowe, koncerty na żywo, kolejkę dla dzieci i wiele atrakcji kulturalno – rozrywkowych, jest to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania miasta. Dla amatorów większych prędkości czeka w Mikołajkach Centrum Motorowodne z szeroka gamą pływających jednostek silnikowych. Muzeum Reformacji Polskiej to pierwsze w kraju muzeum poświęcone reformacji, a wśród zbiorów można znaleźć ciekawe artefakty piśmiennictwa. Słynna ulica Kajki, to ciągnąca się przez 2,5km, tętniąca życiem, główna arteria Mikołajek, gdzie wśród ciekawych kamieniczek z początku XX wieku odnaleźć można również interesujące pokoje zagadek, jakie oferuje – Spichlerz Tajemnic. Samą ulicę i okoliczne jeziora, najlepiej podziwiać jest z udostępnianej w sezonie, kościelnej wieży widokowej. Kiedy warunki pogodowe zniechęcają do pobytu nad wodą, zawsze można odwiedzić Aquapark Tropikana, gdzie dostępne są baseny sportowe i rekreacyjne, zjeżdżalnie, baseny ze sztuczną falą, hydromasaże oraz wiele atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach.

Mikołajki


Bardzo ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem jest leząca w pobliżu Galindia. Jest to wspaniałe miejsce edukacyjno – rozrywkowe, gdzie można niemal na żywo zapoznać się z życiem plemiennym naszych przodków. Grota szamana, wiedźmy, magiczne rytuały i przejażdżki drewnianą plemienną łodzią, to tylko niektóre z atrakcji Grodu Galindów. W oddalonej o kilka kilometrów Rucianem – Nidzie, na uwagę zasługuje między innymi wspaniałe miejsce wypoczynkowo – kapieliskowe: Siedlisko Wierzba oraz Stacja Badawcza Rolnictwa Ekologicznego i Hodowli Zwierząt w Popielinie, gdzie można między innymi obejrzeć dziko żyjące konie – będące bezpośrednimi przodkami wymarłego tarpana, obecnie prowadzone są badania mające na celu przywrócenie tego gatunku.

Sale konferencyjne w Mrągowie - 23 km od Mikołajek

Sale konferencyjne w Giżycku - 35 km od Mikołajek

Sale konferencyjne w Ełku - 66 km od Mikołajek

Sale konferencyjne w Olsztynie - 84 km od Mikołajek

Sale konferencyjne w Ostródzie - 141 km od Mikołajek


Data publikacji: 17.02.2020