img

Mrągowo - miejsca na szkolenie i konferencje

Mrągowo to miasto znane nie tylko melomanom i entuzjastom Festiwalu Muzyki Country, turystów przyciągają również cztery piękne jeziora, ciekawa historia okolicy i wiele atrakcji rekreacyjnych. Pierwsze pisemne świadectwa, mówiące o istnieniu Mrągowa sięgają początków XIV wieku, a prawa miejskie nadał miastu na początku XV wieku Wielki Mistrz Konrad von Jungingen. W centrum mrągowskiego Rynku uwagę zwraca Ratusz i przyległe, zabytkowe kamieniczki. Brukowane ulice i pruska architektura tworzą niesamowity klimat miasta. W centrum miasta można też znaleźć Strażnicę Bośniacką – co ciekawe, budynek ten widnieje na najstarszym sztychu przedstawiającym miasto.
W mrągowskim parku im. Władysława Sikorskiego, znajduje się Wieża Bismarcka, to jeden z wielu tego typu obiektów występujących na Mazurach. Wieża jest dostępna dla turystów i stanowi wspaniały punkt widokowy. Spacerując po promenadzie nad jeziorem Czos, warto zwrócić uwagę na molo, Amfiteatr i dobrze utrzymaną miejską plażę. Fani militariów i historii, zapewne nie ominą Muzeum Sprzętu Wojskowego, gromadzone przez kilka lat eksponaty to ciekawy zbiór ponad 50 dział, armat i pojazdów wojskowych. Amatorzy sportów zimowych powinna zadowolić Góra Czterech Wiatrów - kilkadziesiąt hektarów terenu, wyciąg narciarski i kilka tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, zapewnią rozrywkę zarówno początkującym jak i doświadczonym narciarzom.

Mrągowo


Będąc w Mrągowie można się też przenieść na chwilę do klimatów Dzikiego Zachodu. Miasteczko westernowe Mrongoville – daje możliwość zwiedzenia kowbojskiego salonu, być świadkiem napadu na bank, pojedynków rewolwerowców, a także spróbować charakterystycznych potraw meksykańskich lub spróbować swoich sił na strzelnicy. Poszukujących wydarzeń kulturalnych, Mrągowo zaprasza na wspomniany Festiwal Muzyki Country – kilkadziesiąt tysięcy gości, wspaniałą muzyka, pokazy motocykli i samochodów terenowych oraz wszechobecne kowbojskie stroje, tak przez kilka dni wygląda miasto. Zapraszamy również na Mazurską Noc Kabaretową – gromadzącą najlepszych polskich kabareciarzy, Festiwal Kultury Kresowej lub popularne koncerty Disco Pod Żaglami. W niedalekiej odległości od Mrągowa znajduje się równie popularna mazurska miejscowość – Mikołajki, można tam odbyć rejs statkiem Żeglugi Mazurskiej, zwiedzić jedną z największych na Mazurach Wioskę Żeglarską, która może przyjąć 250 żaglówek lub oddać się bajecznej zabawie z wieloma atrakcjami wodnymi w Tropikana Aquaparku – największym obiekcie tego typu w regionie.

Sale konferencyjne w Mikołajkach - 23 km od Mrągowa

Sale konferencyjne w Giżycku - 43 km od Mrągowa

Sale konferencyjne w Olsztynie - 61 km od Mrągowa

Sale konferencyjne w Ełku - 90 km od Mrągowa

Sale konferencyjne w Ostródzie - 118 km od Mrągowa
Data publikacji: 17.02.2020