img

Ostróda - miejsca na szkolenie i konferencje

Ostróda – stolica Zachodnich Mazur, to malowniczo położona miejscowość nad jedną z najczystszych polskich rzek – Drwęcą, w otoczeniu 5 jezior i rozległych terenów leśnych. Mazurskie jeziora to nie jedyna atrakcja wodna okolicy, najchętniej i najliczniej odwiedzanym miejscem jest Kanał Ostródzko - Elbląski i niezapomniane rejsy statkiem na trasie liczącej ponad 130km, to obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Ziemi Ostródzkiej. Pozostając przy atrakcjach wodnych, trudno nie wspomnieć o najdłuższym w Polsce wyciągu dla narciarzy wodnych oraz profesjonalnych torach kajakowych, również dostępnych w Ostródzie.
Jezioro Drwęckie jest największym jeziorem w okolicy miasta, a jego stylowe drewniane molo z charakterystyczną altaną jest ulubionym miejscem romantycznych spotkań. Na pewno najciekawszym miejskim zabytkiem jest gotycki Zamek Krzyżacki, którego historia i burzliwe dzieje sięgają XIV wieku. Według legendy, to właśnie na terenie ostródzkiego Zamku rozpoczął się płomienny romans Napoleona i Marii Walewskiej. Ciekawym miejskim zabytkiem jest również kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, z zabytkową rzeźbą Matki Boskiej z XIV wieku i zachwycającymi witrażami. Ciekawostka architektoniczną jest również zbudowany w neogotyckim stylu, ceglany Kościół Ewangelicki z bardzo charakterystyczną wieżą o podwójnym zadaszeniu z doskonałym punktem widokowym. Ciekawą budowlą jest też kamienna Wieża Bismarcka, która jako pierwsza dała początek podobnym budowlom w całych Prusach Wschodnich.

Ostróda


Nie brakuje tez ciekawych turystycznie miejsc w okolicach miasta, jak na przykład Garb Lubawski, którego najwyższym wzniesieniem jest Dylewska Góra z wyciągiem narciarskim. Wzgórza Dylewskie słyną również z bezpośredniego sąsiedztwa Pola Grunwaldzkiego, gdzie możemy zobaczyć pomnik upamiętniający najsłynniejszą bitwę, muzeum i kamienną makietę obrazująca przebieg bitwy. We wsi Tabórz, możemy odwiedzić Rezerwat Sosny Taborskiej, tutejsze drewno było na początku XX wieku bardzo pożądanym surowcem wykorzystywanym podczas budowy okrętów, obecnie w rezerwacie można podziwiać ponad 250 letnie okazy. Planując wycieczki po okolicy, warto też odwiedzić skansen w Olsztynku, gdzie można poczuć się jak w przeniesionej w czasie wiosce, z całą zabudową, która przed chwilą opuścili mieszkańcy. W niedalekiej odległości znajduje się też Iława z ciekawymi zabytkami architektury i słynnym festiwalem Jazzowym – „Złotą Tarką” – jednym z najstarszych na kontynencie festiwali muzyki jazzowej. Żeglując Kanałem Elbląskim, warto zahaczyć o Jeziorak – najdłuższe i trzecie co do wielkości polskie jezioro.

Sale konferencyjne w Olsztynie - 40 km od Ostródy

Sale konferencyjne w Mrągowie - 118 km od Ostródy

Sale konferencyjne w Mikołajkach - 140km km od Ostródy

Sale konferencyjne w Giżycku - 160 km od Ostródy

Sale konferencyjne w Ełku - 207 km od Ostródy
Data publikacji: 17.02.2020