Konferencje w zabytkach - Pałac Żelazno – historyczna perełka położona w Kotlinie Kłodzkiej

logo

Szkolenia dla firm

Konferencje w SPA

Hotel Pałac Alexandrinum

Hotel Pałac Alexandrinum

Liczba sal konferencyjnych

Liczba sal konferencyjnych:

3

Największa sala konferencyjna

Największa sala konferencyjna:

100

Liczba miejsc noclegowych

Liczba miejsc noclegowych:

70

Zobacz również:

Konferencje w zabytkach

Hostel Przystanek Toruń

Hostel Przystanek Toruń

Liczba sal konferencyjnych

Liczba sal konferencyjnych:

5

Największa sala konferencyjna

Największa sala konferencyjna:

130

Liczba miejsc noclegowych

Liczba miejsc noclegowych:

150

Zobacz również:

Konferencje w zabytkach

Pałac Żelazno – historyczna perełka położona w Kotlinie Kłodzkiej

Pałac Żelazno – historyczna perełka położona w Kotlinie Kłodzkiej

Pałac Żelazno

Pałac Żelazno wraz ze swym barokowym urokiem, stanowi idealne miejsce do organizacji konferencji przez osoby zamiłowane obiektami historycznymi. Spotkanie biznesowe w tak znakomitym miejscu to nie lada okazja dla zwolenników ciekawych i wyróżniających się oryginalnością wykładów.

Pałac Żelazno umiejscowiony w centralnej części Kotliny Kłodzkiej to nadzwyczajny historyczny obiekt. Jego gustowne i stylowe wnętrze zachwyca gości między innymi dzięki wyśmienicie zachowanym sklepieniom kolebkowym, neobarokowym dekoracjom sztukatorskim, a także imponującymi marmurowymi schodami, które prowadzą na wyższe piętro. Uroku całemu obiektowi dodaje również położony wokół park, a rosnące w nim stare drzewa podkreślają historyczne korzenie i tajemniczość pałacu.

Kilka słów z historii obiektu

Pałac Żelazno na przestrzeni wieków wielokrotnie ulegał przeobrażeniom. Jak wynika z podań historycznych pełnił on między innymi rolę rezydencji magnatów, jednakże jego początki datuje się na okres znacznie wcześniejszy, sięgający aż XVII wieku. W miejscu dzisiejszego hotelu znajdował się dawniej dwór, który został zniszczony przez pożar w trakcie wojny 30-letniej. To właśnie na ruinach wspomnianego dworu została wybudowana część pałacu spełniająca dzisiaj funkcję trzygwiazdkowego hotelu. Pałac Żelazno w czasie swojej długiej historii istnienia wiele razy przechodził do rąk różnych właścicieli. Kilkakrotnie dokonano również jego przebudowy, nadając mu chociażby charakter i styl neobarokowy.

Po zakończeniu drugiej wojny światowej Pałac Żelazno, tak jak wiele pozostałych zabytków, został upaństwowiony, a w kolejnych latach wielokrotnie zmieniał swoje przeznaczenie, pełniąc między innymi funkcję składnicy muzealnej oraz domu wczasowego. W chwili obecnej obiekt będący własnością osób prywatnych, jest odrestaurowywany w celu przywrócenia mu dawnego blasku.

Gustownie urządzone wnętrza

Na szczególną uwagą gości odwiedzających Pałac Żelazno zasługują z pełnym przekonaniem gustownie urządzone wnętrza pokoi, których styl uwypukla historyczny urok hotelu. Każde z pomieszczeń sprawia wrażenie przytulnego i ciepłego miejsca, nawet pomimo wszechobecnej elegancji i szyku. Wszystkie pokoje przeznaczone dla gości posiadają oddzielną łazienkę, co zdecydowanie podwyższa komfort pobytu. Nie można również pominąć wyjątkowej hotelowej restauracji, w której podawane są znakomite polskie i europejskie dania, a gości czekają niezapomniane wrażenia smakowe.

Stylowe sale konferencyjne

Pałac Żelazno bez wątpienia wyśmienicie spełnia rolę miejsca konferencyjnego, co w dużej mierze jest zasługą stylowych wnętrz obiektu oraz doskonale do tego celu przystosowanych pomieszczeń. W budynku znajdują się aż cztery sale konferencyjne, mogące łącznie pomieścić nawet 300 osób. Z jednej sali może zaś korzystać grupa do 100 osób. Uczestnicy spotkań w czasie szkolenia mogą podziwiać z okien sal konferencyjnych piękny widok na park rozpościerający się wokół pałacu. Niezwykle ważne jest również to, że obiekt zapewnia przybyłym gościom znakomicie rozbudowane zaplecze noclegowe.

Oferta idealnie dopasowana do potrzeb uczestników konferencji

Bardzo korzystnie na przebieg organizowanych w Pałacu Żelazno spotkań biznesowych wpływa malownicze otoczenie, bardzo przyjazne położenie obiektu, a także niesamowita atmosfera panująca w hotelu. Wszystkie te czynniki zapewniają uczestnikom konferencji tak potrzebną im ciszę i spokój. Dużym atutem miejsca są także doskonale wyposażone sale konferencyjne. Znajdujący się w nich sprzęt audiowizualny oraz odpowiednie nagłośnienie zapewniają komfort przeprowadzania wszelkiego rodzaju wykładów.

Pałac Żelazno oferuje również szeroką gamę atrakcji, mogących uatrakcyjnić przebieg spotkania biznesowego. W ofercie obiektu możemy znaleźć między innymi grillową biesiadę organizowaną w pałacowym ogrodzie, a także imprezy taneczne, tematyczne oraz plenerowe. Przybyli goście mogą również wziąć udział w zwiedzaniu Twierdzy „Srebrna Góra”, a osoby lubiące ekstremalne wyzwania – sprawdzić się w w spływie pontonowym w Przełomie Bardzkim. Bardzo kuszącą atrakcją jest również Team Building, czyli rozgrywki drużynowe wspomagające integracje grupy.

Te wszystkie elementy wpływają na to, że spotkania biznesowe w Pałacu Żelazno są bardzo atrakcyjne i mogą poszczycić się dużym uznaniem osób uczestniczących w konferencjach.
Data publikacji: 15.06.2014

 

Obiekty konferencyjne w zabytkach

Pałac Żelechów SPA & Wellness
Żelechów

Lb. sal konferencyjnych

Sal konferencyjnych

4

Największa sala

Największa sala

Lb. miejsc noclegowych

Miejsc noclegowych

150

Dymek
Pałac Żelechów SPA & Wellness, położony w niedalekiej odległości od Warszawy to miejsce, gdzie można odbyć prawdziwą podróż w czasie. Kameralny i unikatowy(...)
Hotel Duet
Wrocław

Lb. sal konferencyjnych

Sal konferencyjnych

2

Największa sala

Największa sala

60

Lb. miejsc noclegowych

Miejsc noclegowych

-

Hotel KOSSAK ****
Kraków

Lb. sal konferencyjnych

Sal konferencyjnych

3

Największa sala

Największa sala

170

Lb. miejsc noclegowych

Miejsc noclegowych

120

Hotel Bellotto
Warszawa

Lb. sal konferencyjnych

Sal konferencyjnych

7

Największa sala

Największa sala

300

Lb. miejsc noclegowych

Miejsc noclegowych

50

Dymek
Pięciogwiazdkowy Hotel Bellotto mieści się w murach XVI-wiecznego Pałacu usytuowanego na warszawskim Starym Mieście. Obecnie zabytkowe mury Pałacu otwarte(...)

zobacz wszystkie

Rodem z minionej epoki - Zespół Pałacowy Galiny

Odrestaurowany z niezwykłą dokładnością Pałac w Galinach jest dzisiaj siedzibą jedynego w swoim rodzaju hotelu. Aby zrozumieć jego niezapo (...)

Dwór Sieraków– magiczne miejsce spotkań!

Pałac w Jabłonnie

Best Western Kraków Old Town

Pałac Witaszyce – Napoleon vs. Lord Vader

Konferencja w Pałacu Witaszyce może okazać się unikatowym przeżyciem. W niedalekim otoczeniu stacjonuje bowiem Lord Vader, a pałacowi towar (...)

Pałac Myśliwski „Słonowice”

Jaworowy Dwór – magiczne chwile w dworskiej posiadłości

Zamek Gniew - Przenieś się w czasie!

Zobacz również

Konferencje z adrenaliną

Konferencje w Spa

 Odpoczynek w sercu Półwyspu Helskiego

Odpoczynek w sercu Półwyspu Helskiego

Konferencja nad morzem to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy swoim gościom oprócz profesjonalnie zaplanowanego [..]

 

Hotel Haffner- koferencje w sercu Trójmiasta

 

ROBERT'S PORT **** Lake Resort & SPA w Starych Sadach

 

Hotel Azzun - Rzym jest na wyciągnięcie ręki!

Konferencje w atrakcyjnych regionach

Malowniczy Gdańsk

Malowniczy Gdańsk

Udana konferencja to nie tylko profesjonalny hotel, do którego zabierzemy gości, ale również atrakcyjna okolica, [..]

 

Konferencja w podhalańskim stylu

 

Konferencje nad Dunajcem

 

Enigmatyczny Dolny Śląsk - daj się skusić!

Najbliższe konferencje

WYCEŃ SZKOLENIE

Zapytania grupowe

Znajdź obiekt

Województwo

Miejscowość

Nazwa obiektu

Liczba miejsc

w sali

noclegowych

Standart obiektu

Partner w Biznesie

Zapytaj nas

Szczególnie polecamy

 

 

Aktualności

Zapisz się na newsletter

www.salekonferencyjne.pl

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.