img

Sale konferencyjne Warszawa wynajem

Odwieczny dylemat osób organizujących konferencje to dobór odpowiedniego rejonu Warszawy na event.
Dokonać odpowiedniego wyboru nie jest prosto. Warszawa to ogromna metropolia składająca się z 18 dzielnic oraz licznych miast ościennych. Znajduje się tu 327 ośrodków konferencyjnych dysponujących doskonała bazą lokalową oraz multimedialną. W artykule przedstawimy najważniejsze miejsca na mapie stolicy w okolicach których przeprowadzić można wiele spotkań i konferencji.
Pełna lista obiektów konferencyjnych – Sale konferencyjne w Warszawie .

Dworzec Centralny

konferencje okolice dworca  centralnego

Okolice Dworca Centralnego w Warszawie to niewątpliwie doskonałe miejsce na organizacje konferencji przede wszystkim dlatego, że jest to rejon najlepiej skomunikowany z innymi częściami Warszawy i Polski. Jeśli planujemy wydarzenie w którym mają wziąć udział osoby z innych rejonów niż centrum, warto rozważyć tą lokalizacje. Znajduje się tu aż 158 obiektów posiadających w swojej ofercie sale konferencyjne na wynajem. W zależności od potrzeb znajdziemy tu niewielkie centra konferencyjne na szkolenia takie jak Centrum Konferencyjne Zebra Tower w którym możemy pomieścić max 50 uczestników. Jeśli planujemy duży event dobrym miejscem będzie Teatr Palladium, gdzie w największej sali może się znaleźć do 890 osób. Gdy nasi goście przyjeżdżają z innych rejonów Polski warto pamiętać o zakwaterowaniu, w tej okolicy znajdziemy wiele obiektów łączących organizację konferencji z ofertą noclegową. Ceny za nocleg rozpoczynają się od 175 zł za nocleg w pokoju 2-osobowym w Hotelu Logos i sięgają nawet 1000 zł za pokój 2 osobowy w Hotelu Mercure Warszawa Centrum. Pełna lista obiektów konferencyjnych – Sale na konferencje w okolicy Dworca Centralnego.

Dworzec Zachodni

To jeden z najważniejszych punktów komunikacyjnych na lewobrzeżnej części Warszawy. Oferuje łatwy dostęp do połączeń kolejowych, autobusowych oraz komunikacji miejskiej, co ułatwia transport z pozostałych dzielnic stolicy oraz kraju. W okolicy Dworca Zachodniego znajdują się 64 obiekty konferencyjne oferujące możliwość zorganizowania konferencji czy innego typu wydarzeń biznesowych. Planując konferencje średniej wielkości warto zapoznać się z ofertą Centrum Konferencyjnego NIMBUS. Oferowane sale pozwolą na komfort uczestnictwa 220 gości. Przy większej liczbie uczestników, zwłaszcza przyjezdnych, warto zwrócić uwagę na ośrodek konferencyjny posiadający bazę noclegową lub hotel specjalizujący się w obsłudze gości biznesowych. Dobrym wyborem w tej części Warszawy będzie Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre. Oferuje aż 25 sal konferencyjnych i 528 miejsc noclegowych. Ceny usług noclegowych w tej części miasta kształtują się od 199 zł za noc do 932 zł we wspomniany Hiltonie. Organizacja konferencji to koszt od 89 zł netto za osobę.
Zobacz wszystkie obiekty – Konferencje w okolicy Dworca Zachodniego.

Dworzec Wschodni

To jedyny dworzec kategorii Premium w tej części Warszawy, a zarazem druga co do wielkości stacja kolejowa w stolicy. Będzie to idealne miejsce na organizację eventu firmowego i konferencji połączonej z możliwością integracji lub odpoczynku dla gości. W tej części Warszawy dostępnych jest 45 obiektów konferencyjnych. Największym w tym rejonie obiektem pozwalającym na organizację konferencji, eventu czy targów jest PGE Narodowy. Oferuje on możliwość zorganizowania spotkania dla 2000 uczestników. Sale mogą być dowolnie przearanżowane w zależności od oczekiwań klientów. Na małe konferencje polecamy obiekt ArtHotel Stalowa52, który dysponuje 47 miejscami noclegowymi. W niedalekiej odległości od dworca znajduje się Centrum Kulturalne Sohofactory oferujące przestrzenie wystawiennicze i eventowe oraz restauracyjne. Największa sala pomieści do 80 osób w ustawieniu bankietowym. Ceny ofert konferencyjnych zaczynają się od 500 zł za dzień.
Pełna lista obiektów szkoleniowo-konferencyjnych – Sale szkoleniowe w okolicy Dworca Wschodniego.

Lotnisko Chopina

sale szkoleniowo-konferencyjne lotnisko chopina

Okolice największego w kraju portu lotniczego, obsługującego rocznie ponad 15 milionów pasażerów, to najlepszy wybór dla osób organizujących konferencje międzynarodowe. Lotnisko oferuje loty rejsowe, czarterowe oraz cargo. Znajduje się tu również baza PLL LOT. W pobliżu lotniska znajduje się 56 obiektów konferencyjnych. To dogodna lokalizacja również dla osób z innych części stolicy niż Włochy. Lotnisko jest doskonale skomunikowane z resztą miasta. Doskonały dojazd zapewnia trasa ekspresowa oraz komunikacja autobusowa oraz SKM. Na terenie portu lotniczego zlokalizowany jest obiekt znanej międzynarodowej sieci hoteli - Courtyard by Marriott Warsaw Airport****. Dysponuje on komfortowymi miejscami noclegowymi dla 375 gości. Przestrzeń konferencyjna o powierzchni 950 m2 oferuje możliwość organizacji wydarzenia dla 450 osób. W pobliżu znajdują się także obiekty bez dostępu do bazy noclegowej. Idealną opcją, zwłaszcza przy organizacji wydarzeń kulturalnych jest Digital Knowledge Village. To innowacyjny ośrodek oferujący przestrzeń konferencyjną, eventową oraz studia nagraniowe. Ceny konferencji w okolicach Lotniska Chopina rozpoczynają się od 210 zł za osobę, a noclegi rozpoczynają się od 250 zł za noc.
Zobacz wszystkie obiekty w tym rejonie – Sale szkoleniowo-konferencyjne w okolicy Lotniska Chopina.

Lotnisko Modlin

To drugie lotnisko aglomeracji warszawskiej położny w Nowym Dowrze Mazowieckim. Powstało w 2012 r. jako baza tanich linii lotniczych i zastąpiło prowizoryczny terminal Etiuda działający na lotnisku Okęcie. Obsługuje 36 kierunków lotów oraz czartery. W pobliżu lotniska zlokalizowane są 22 obiekty konferencyjne. Lokalizacja sprawdzi się zwłaszcza przy organizacji wydarzeń o charakterze międzynarodowym. Dojazd do Warszawy ułatwia droga ekspresowa S7 oraz licznie kursujące pociągi oraz busy. Warto skorzystać z bazy noclegowej obiektów w najbliższej okolicy lotniska. Idealnym rozwiązaniem dla poszukujących miejsca na konferencje, oferujących również noclegi, będzie Hotel Mazovia. Z kolei najbliższym hotelem konferencyjnym w położnym w Warszawie będzie Holiday Park Hotel***. Oferuje przestrzeń komfortową przestrzeń konferencyjną dla 200 osób. Organizacja konferencji to koszt od 99 zł od osoby, a ceny noclegów rozpoczynają się od 150 zł za noc.
Pełna lista obiektów konferencyjnych – Sale na konferencje w okolicy Lotniska Modlin.

Stare Miasto

sala szkoleniowa stare miasto

Warszawa oferuje bardzo wiele miejsc do organizacji imprez firmowych oraz konferencji różnej wielkości. Szczególnie polecamy obiekty położne w pobliżu Starego Miasta. Oprócz doskonałych warunków lokalowych zapewnione będą przepiękne widoki oraz szereg atrakcji kulturalnych. Dojazd z każdego miejsca stolicy zapewni rozwinięta sieć komunikacji miejskiej. To także bardzo prestiżowe położenie w oczach gości i klientów. Bogate, klasyczne wnętrza przepełnione luksusem dodadzą barwy organizowanemu eventowi. Dobrym miejscem na tego typu okazje będzie Hotel Bellotto, który dysponuje 7 salami konferencyjnymi oraz odrestaurowanymi piwnicami, które służą jako sceneria organizowanych w hotelu wydarzeń i konferencji. Gościom przyjezdnym można zaproponować nocleg z jednym z 20 pokoi i apartamentów. Dla mniejszej liczby gości polecamy Hotel SixtySix, który łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, a jego elegancka, w pełni wyposażona, kameralna sala pomieści do 50 osób. Ceny organizacji konferencji na Starym Mieście zaczynają się od 5000 zł za dzień, a noclegi w należności od standardu obiektu od 200 zł.
Zobacz więcej obiektów – Sale konferencyjne w okolicy Starego Miasta.

Okolice Warszawy do 50 km

Planując konferencję z mniejszym budżetem lub zważając na komfort gości chcemy zorganizować ją poza stolicą nie stoimy na straconej pozycji. W odległości do 50 km od Warszawy znajdziemy 73 obiekty konferencyjne. Niezależnie czy wybierzemy zachodnie czy wschodnie okolice zapewniony będzie szeroki dostęp do infrastruktury komunikacyjnej. Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od stolicy znajduje się Pałac na Wodzie Hotel Venecia Palace. To kompleks składający się z dwóch pałaców położnych na terenie 15 hektarów z własnym jeziorem. W tej dość egzotycznej scenerii oferowanych jest 11 sal konferencyjnych dla nawet 450 uczestników. Nieco dalej, tuż nad Zalewem Zegrzyńskim, znajduje się Centrum Kongresowe Hotel Warszawianka. To ogromny kompleks hotelowo -konferencyjny oferujący możliwość noclegów i organizacji różnego typu wydarzeń biznesowych. Do dyspozycji organizatorów oddano 43 różnej wielkości sale oraz aż 700 miejsc noclegowych. Ceny organizacji konferencji rozpoczynają się od 195 zł za osobę a noclegi od 240 zł za dobę.
Wszystkie obiekty konferencyjne w tej okolicy – Konferencje do 50 km od Warszawy.

Okolice Warszawy do 150 km

sale konferencyjne do 150 km od warszawy

Przy organizacji konferencji w miejscowościach oddalonych od Warszawy warto wziąć pod uwagę okolicę oraz położenie obiektu. Można wybierać spośród 100 obiektów. Należy wcześniej sprawdzić możliwości transportu zarówno kolejowego jak i samochodowego i lokalizacji w pobliżu głównych dróg krajowych. Doskonałym przykładem może być Aparthotel Stara Przędzalnia w Żyrardowie. Dojazd Autostradą A2 zajmie nie więcej niż 50 minut. Hotel mieszczący się w odrestaurowanym XIX wiecznym budynku zapewnia nocleg dla 85 osób. To dobre rozwiązanie przede wszystkim na kilku dniową konferencję, aby nie obciążać gości koniecznością ciągłych dojazdów. Największa z 5 sal konferencyjnych komfortowo pomieści 100 osób. Jeśli chodzi o wschodnie okolice Warszawy ciekawą ofertę konferencyjną i noclegową posiada Pałac Żelechów. Hotel mieści się w XVIII wiecznym pałacu. Baza noclegowa to 75 stylowych pokoi w trzech budynkach. Do dyspozycji gości biznesowych oddano 2 sale konferencyjne oraz salę bankietową. Koszty noclegów zaczynają się od 120 złotych za dobę, a organizacji wydarzeń biznesowych od 300 zł za pakiet 4 godzin.
Pełna lista obiektów konferencyjnych – Sala konferencyjna do 150 km od Warszawy.

Data publikacji: 25.02.2019

Nasi partnerzy