img

Sale konferencyjne w górach

1. Konferencje w Bieszczadach
Bieszczady to dwa pasma górskie leżące na południowo-wschodnim krańcu Polski, należące do łańcucha Karpat. Ponad 70 procent pokrycia terenu stanowią lasy, występują tu rośliny i zwierzęta niespotykane w innych rejonach kraju, na przykład wąż Eskulapa. W Bieszczadach jest przyjazny, ciepły klimat, zupełnie inny od tego, który występuje w regionach wysokogórskich. Na terenie Bieszczad znajduje się wiele wielkopowierzchniowych obszarów chronionych, między innymi Bieszczadzki Park Narodowy, Park Krajobrazowy Doliny Sanu, Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy. Bieszczady są jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych w Polsce. Cieszą się sporym zainteresowaniem turystów o każdej porze roku, zarówno w trakcie ciepłego lata, jak i podczas mroźnej zimy. Sporo tu szlaków pieszych i rowerowych prowadzących wśród bieszczadzkich lasów i połonin, miejsc, gdzie można aktywnie wypocząć na łonie natury, a także spokojnych siedlisk. Miłośnicy zdobywania górskich szczytów również znajdą w Bieszczadach coś na miarę swoich zainteresowań.

Zaplecze konferencyjne

Organizacja konferencji w Bieszczadach to doskonały pomysł na połączenie branżowego spotkania z wypoczynkiem w niezwykłym miejscu. W ofercie zaplecza konferencyjnego znajdziemy sporo obiektów, które spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających organizatorów konferencji, szkoleń oraz innych biznesowych spotkań.

Zobacz pełną listę obiektów posiadających Sale na konferencje w Bieszczadach

2. Konferencje w Beskidach
Beskidy to kilka pasm górskich rozciągających się w południowo-wschodniej Polsce, należących do łańcucha Karpat. Na północy graniczą z Pogórzem Karpackim, na południu z Pieninami. Są to najmłodsze góry w Polsce o w miarę łagodnym klimacie, z kopulastymi szczytami, na których można zaobserwować piętrowo układającą się roślinność. Charakterystyczne dla Beskidów są rozległe hale, na których znajdują się sprawdzone schroniska górskie. Najpopularniejsze hale to między innymi Hala Redykalna, Hala Krawcula, Hala Miziowa, Hala Pawlusia. Ze względu na unikalne ukształtowanie terenu, a także wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt, w Beskidach znajduje się wiele obszarów chronionych, między innymi Babiogórski Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy, Magurski Park Narodowy. Malownicza kraina Beskidów jest doskonałym miejscem do wypoczynku zarówno dla osób szukających spokojnego relaksu, jak i wielbicieli aktywnych wędrówek po górach i dolinach. Na terenie gór znajdziemy wiele wsi o charakterze typowo wypoczynkowym oraz uzdrowisk. Nie brakuje też słynnych kompleksów miejskich, wśród których najpopularniejsze są Szczyrk, Żywiec oraz Bielsko.

Zaplecze konferencyjne

Na terenie Beskidów znajdziemy wiele hoteli, pensjonatów i ośrodków wczasowych, które posiadają bogatą ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Baza noclegowa i konferencyjna jest rozbudowana, można więc zorganizować konferencję czy szkolenie w pięknym miejscu z niezwykłym widokiem na góry.

Sprawdź pełną listę obiektów posiadających Sale konferencyjne w Beskidach

3. Konferencje w Pieninach
Pieniny są pasmem górskim znajdującym się w łańcuchu Karpat, które rozciąga się w południowej Polsce oraz w północnej Słowacji. Pod względem wysokości i powierzchni jest to niewielkie pasmo górskie, za to o wyjątkowych walorach krajobrazowych. Na terenie Pienin znajduje się jeden park narodowy, pięć parków krajobrazowych, a także pięć chronionych obszarów Natura 2000. Charakterystyczne dla Pienin są wapienne formacje skalne, zróżnicowana rzeźba terenu oraz sporo obszarów leśnych. Ważnym elementem Pienin jest również rzeka Dunajec, do której spływają okoliczne niewielkie rzeki i potoki. Pasmo górskie jest popularnym rejonem turystycznym, który cenią przede wszystkim wielbiciele turystyki pieszej, a także miłośnicy spływów na Dunajcu. W regionie znajduje się również wiele cennych, godnych obejrzenia zabytków. Są to między innymi zamki w Czorsztynie i Niedzicy oraz Czerwony Klasztor. Sporo jest również miejscowości uzdrowiskowo wypoczynkowych, takich jak Czorsztyn, Niedzica, Krościenko nad Dunajcem czy Szczawnica, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów o każdej porze roku.

Zaplecze konferencyjne

Ze względu na duży ruch turystyczny Pieniny posiadają świetnie rozwiniętą bazę hoteli, pensjonatów oraz obiektów gastronomicznych przygotowanych na przyjmowanie zarówno niewielkich, jak i dużych grup turystów. To także dobre miejsce na organizację konferencji połączonych z relaksem w pięknym turystycznie miejscu.

Zobacz pełną listę obiektów posiadających Sale szkoleniowo-konferencyjne w Pieninach

4. Konferencje w Tatrach
Tatry są najwyższym pasmem górskim w łańcuchu Karpat, położonym w południowej Polsce w otoczeniu Podhala, Spiszu i Orawy. Szczególnie unikalna pod względem krajobrazowym i turystycznym jest wysokogórska część Tatr. Wśród największych atrakcji turystycznych Tatr warto wymienić Morskie Oko oraz Tatrzański Rezerwat Biosfery. Najpopularniejsze szczyty w polskich tatrach to Giewont, Mnich, Kozi Wierch oraz Kominiarski Wierch, a także Rysy, czyli najwyższy szczyt na terenie Polski. Duży wpływ na niezwykły krajobraz i klimat tatr mają również doliny, wśród których najsłynniejsze i najbardziej popularne turystycznie to Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska, Dolina Gąsienicowa, Dolina Roztoki oraz Dolina Pięciu Stawów. Nie brakuje też unikalnej roślinności czy niezwykłych zwierząt, niespotykanych w innych regionach kraju. Tatry są niezwykle popularnym regionem turystycznym, który co roku odwiedzają ponad 3 miliony turystów. Znajdziemy tu sporo schronisk, szlaków turystyki pieszej, wyciągów narciarskich czy kolei linowych wożących turystów na szczyty. Doskonała baza noclegowa obejmuje wiele eleganckich hoteli, szczególnie w rejonie Zakopanego, a także klimatycznych pensjonatów oraz górskich schronisk.

Zaplecze konferencyjne

Polskie tatry to idealne miejsce na organizację konferencji, szkolenia oraz innego spotkania biznesowego. Świetne zaplecze hotelowe z wieloma salami konferencyjnymi, a także wiele dodatkowych atrakcji turystycznych w pobliżu to gwarancja udanej organizacji każdej imprezy branżowej.

Sprawdź pełną listę obiektów posiadających Sale konferencyjne w Tatrach

5. Konferencje w Górach Stołowych
Góry Stołowe są ciekawym pasmem górskim znajdującym się w łańcuchu Sudetów Środkowych. Jest to jeden z niewielu przykładów gór płytowych na skalę europejską. Najpopularniejszą atrakcją turystyczną w Górach Stołowych są Błędne Skały uformowane w niezwykłe skalne miasto. Zachwycające jest tu nie tylko ukształtowanie terenu, ale również niezwykle rzadka roślinność oraz ciekawy świat zwierzęcy. Błędne Skały są doskonałym miejscem zarówno dla miłośników wspinaczki, jak i wielbicieli turystyki pieszej. Zwiedzając Góry Stołowe warto również wybrać się na szlak prowadzący na Szczeliniec Wielki. Ciekawym, choć trochę makabrycznym miejscem jest kaplica Czaszek znajdujących się w Czermnej w Kudowie-Zdroju, a także Fort Karola. Góry Stołowe już od kilkuset lat cieszą się popularnością ze względu na liczne uzdrowiska, wśród których najpopularniejsze to Kudowa-Zdrój i Duszniki Zdrój. Można w nich czerpać pełnymi garściami z uzdrowiskowych atrakcji, sporo jest również ciekawych zabytków i klimatycznych miejsc, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów. W Góry Stołowe można przyjechać zarówno w sezonie letnim, jak i w środku zimy. Ciekawych atrakcji i możliwości aktywnego wypoczynku na łonie natury z pewnością nie zabraknie.

Zaplecze konferencyjne

Ze względu na duży ruch turystyczny, baza noclegowa i gastronomiczna w Górach Stołowych jest mocno rozbudowana. Organizatorzy konferencji, szkoleń i spotkań branżowych mogą tu znaleźć sporo miejsc, które będą odpowiednie do organizacji kameralnych spotkań biznesowych i większych wydarzeń.

Zobacz pełną listę obiektów posiadających Sale na konferencje w Górach Stołowych

6. Konferencje w Karkonoszach
Karkonosze są najwyższym pasmem górskich Sudetów, które rozciąga się w południowo-zachodniej Polsce, a także w Czechach. Bardzo charakterystyczne dla krajobrazu Karkonoszy jest 150 grup skalnych oraz pojedynczych skałek o różnej wielkości i kształcie, które wznoszą się na wysokość nawet kilkudziesięciu metrów. Góry cieszą się ogromną popularnością wśród narciarzy, a także wielbicieli turystki górskiej, którzy przyjeżdżają w góry zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Karkonoszach to przede wszystkim najwyższy szczyt Śnieżka, drugi szczyt Szrenica, a także Śnieżne Kotły, czyli polodowcowe kotły znajdujące się pomiędzy Wielkim Szyszakiem oraz Łabskim Szczytem. Niezwykłym miejscem jest również Wodospad Szklarski, czyli najpiękniejszy wodospad w polskich Karkonoszach. Warto odwiedzić również ciekawe schroniska: Szrenica, Samotnia, Kochanówka oraz zwiedzić Karpacz, w którym znajdziemy sporo atrakcyjnych zabytków, kilka ciekawych Muzeów oraz świetną bazę gastronomiczną, w której można spróbować regionalnego jedzenia.

Zaplecze konferencyjne

Doskonałe zaplecze noclegowe znajdziemy w większych miastach, jak Karpacz i Szklarska Poręba, a także w mniejszych miejscowościach. Baza hotelowa w Karkonoszach jest niezwykle rozbudowana, obejmuje eleganckie hotele, klimatyczne pensjonaty i kameralne schroniska. Organizatorzy konferencji i szkoleń mają więc z czego wybierać – konferencja w górach to świetna okazja, aby połączyć branżowe spotkanie z możliwością korzystania ze wszystkich uroków Karkonoszy.

Sprawdź pełną listę obiektów posiadających Sale szkoleniowo-konferencyjne w Karkonoszach

Data publikacji: 18.02.2020