img

Konferencje w Warszawie

W Warszawie znajduję się aż 375 obiektów z salami konferencyjnymi, dzięki czemu każdy organizator konferencji znajdzie obiekt dobrze dostosowany do potrzeb swoich i uczestników. Warszawa ponadto jest bardzo bogata we wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne. Oprócz wielu parków, obiektów rekreacyjnych i barwnego życia nocnego stolicy mamy wiele miejsc związanych z jej kulturą i historią, które niewątpliwie każdy odwiedzający powinien zobaczyć.

TEKST ALTERNATYWNY
  • Zamek Królewski w Warszawie – powstanie tego miejsca datuje się na koniec XIII w. Obiekt pierwotnie pełnił funkcję rezydencji książąt mazowieckich, a w późniejszej historii również siedziby władz I Rzeczypospolitej. W 1944 roku zabytek został niemal doszczętnie zniszczony i w latach 1971-84 przeszedł gruntowną renowację. Zamek wyróżniający się barokowo-klasycystycznym charakterem pełni obecnie funkcję muzeum. Obiekt dostępny jest dla odwiedzających w godzinach od 10:00 do 16:00.
  • Stare Miasto w Warszawie jest najstarszą częścią stolicy, która stanowi zwarty zespół architektury zabytkowej o pochodzeniu XVII i XVIII-wiecznym. Średniowieczną zabudowę otacza pierścień murów obronnych, a sam rynek rozlokowany jest na planie prostokąta. Zwiedzenie Starego Miasta możliwe jest przez całą dobę.
  • Muzeum Powstania Warszawskiego zlokalizowane jest przy ulicy Grzybowej 79. Obiekt otwarto 31 lipca 2004 roku, tuż przed sześćdziesiątą rocznicą wybuchu powstania w Warszawie. Zbiory muzeum sięgają 30 tysięcy eksponatów, a ich obejrzenie możliwe jest w godzinach od 8:00 do 18:00.
  • Muzeum Narodowe jest narodową instytucją kultury, która powstała w 1862 roku. W zbirach obiektu położonego przy Alejach Jerozolimskich 3 znajdują się eksponaty związane ze sztuką starożytną, malarstwem polskim i obcym, rzemiosłem oraz numizmatyką. Największe muzeum w stolicy przyjmuje odwiedzających w godzinach od 10:00 do 18:00.
  • Pałac w Wilanowie jest barkowym pałacem królewskim, który powstał w latach 1681-1696. Unikatowy obiekt wybudowano dla króla Jana III Sobieskiego oraz Marii Kazimiery. W 1994 roku Pałac wraz z otaczającym go parkiem uznano pomnikiem historii. Zabytek otwarty jest dla gości w godzinach od 9:30 do 16:00.

Poza wydarzeniami, które odbywają się w sezonie konferencyjnym w Warszawie, miasto oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Wraz z rozwijającą się gospodarką i dynamiką biznesu, regularnie pojawiają się oferty pracy w różnych branżach. Nie tylko lokalne firmy, ale także międzynarodowe korporacje poszukują utalentowanych pracowników. Znalezienie zatrudnienia w Warszawie jest łatwe i wygodne dzięki platformie Jooble, która zapewnia dostęp do szerokiej gamy ofert od lokalnych i międzynarodowych pracodawców.

 

Sale konferencyjne w Warszawie

Cechą wyróżniającą rynek konferencji w Warszawie jest duża liczba ośrodków 5-gwiazdkowych (12), co świadczy o prestiżu miasta i jego doskonałym przygotowaniu do obsługi najważniejszych gości w kraju. Zgodnie z obowiązującą kategoryzacją, w Warszawie największa liczba hoteli świadczy usługi w standardzie 3-gwiazdkowym i są to aż 34 obiekty. W stolicy działa również szesnaście hoteli wyróżnionych 4 gwiazdkami, piętnaście – 2-gwiazdkowych, a także siedem 1-gwiazdkowych. 

Sale konferencyjne w Warszawie

Warszawski rynek hotelarski w dużej mierze skupia się na klientach biznesowych. W mieście nie brakuje światowej klasy obiektów konferencyjnych, idealnie sprawdzających się podczas kameralnych spotkań firmowych oraz dużych, prestiżowych eventów. Klienci bez problemu odnajdą obiekty na konferencje w okolicy Lotniska Chopina w Warszawie, a także doskonale przygotowane miejsca konferencyjne w okolicy Starego Miasta. Dużym udogodnieniem dla organizatorów wydarzeń spoza stolicy jest również możliwość odnalezienia sal konferencyjnych w okolicy Dwora Centralnego w Warszawie.

Jedną z największych powierzchni kongresowo-wystawienniczych w Warszawie może poszczycić się Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre. W obiekcie tym możliwe jest zorganizowanie konferencji nawet dla 1600 uczestników. Równie imponujące wydarzenia do 1425 gości mogą zostać zrealizowane w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw. Oba obiekt dysponują również atrakcyjnymi bazami noclegowymi odpowiednio dla 528 i 700 osób. Dla osób chcących zorganizować bardziej kameralne spotkanie jest również wiele interesujących miejsc. Jednym z nich jest niewątpliwie QBEK STUDIO – wyjątkowa przestrzeń konferencyjna mieszcząca maksymalnie 24 osoby. Miejsce idealne do tworzenia kreatywnych projektów. Równie dobrym rozwiązaniem będą Sale szkoleniowe w Centrum Warszawy, które pomieszczą maksymalnie 40 uczestników konferencji.

 

Konferencje z noclegiem w Warszawie

 W Warszawie jest wiele obiektów konferencyjnych posiadających bogatą ofertę noclegową. Ceny za usługi noclegowe świadczone przez hotele w stolicy kształtują się na poziomie 160 – 1150 zł os./noc. Baza konferencyjno-noclegowa to zarówno bardzo nowoczesne obiekty z bogatym zapleczem rekreacyjnym tj. Courtyard by Marriott Warsaw Airport czy Airport Hotel Okęcie, który oferuje szereg relaksujących zabiegów w centrum wellness lub też odpoczynek w sali fitness. Konferencje w Warszawie można zorganizować również w obiektach mających charakter zabytkowy, jednym z nich jest urokliwy Hotel Bellotto.

 

Sale konferencyjne w obiektach z basenem

Konferencje w tak zabieganym mieście jak Warszawa mogą być jednocześnie pasjonujące oraz wyczerpujące. Wiele obiektów jednak dysponuje ośrodkami relaksu z basenami i saunami, w których można zregenerować swoje siły.

 

  • Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre

Lokalizacja: Warszawa, Wola, ul. Grzybowska 63
Kontakt: 22 356 55 55

Sale konferencyjne w obiektach z basenem

Hotel jest zlokalizowany w biznesowym centrum Warszawy, 5 minut drogi pieszo do stacji metra Rondo Daszyńskiego i oddalony zaledwie 8 km od portu lotniczego im. Chopina, co stanowi doskonałe udogodnienie dla Gości z dalekich stron Polski i świata. W budynku znajduje się największa sala konferencyjna w całym centrum Warszawy, zwana Salą Balową, która może pomieścić nawet do 1600 osób. Na terenie hotelu znajduje się również 12 mniejszych pomieszczeń konferencyjnych, m.in. Sala Panorama, która znajduje się na 26 piętrze budynku.

Wszystkie sale konferencyjne są nowocześnie wysposażone z dostępem do dziennego światła i szybkiego Internetu. Nad wszelkimi spotkaniami biznesowymi czuwa profesjonalna grupa - Event Service Team. Po opuszczeniu centrum konferencyjnego Hotel Hilton zaprasza na smaczny posiłek w hotelowej restuaracji i barze. Odkryj wyjątkowy smak dań kuchni polskiej i międzynarodowej. Dla przedłużających się konferencji obiekt zaopatrzony jest w 528 miejsc noclegowych w pokojach o wysokich standardach oraz apartamentach. W ramach relaksu hotel oferuje skorzystanie z usług Holmes Place Premium Club & Spa z 25metrowym basenem oraz centrum odnowy biologicznej.

 

  • DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw

Lokalizacja: Warszawa, Wawer, ul. Skalnicowa 21
Kontakt: 22 27 80 000

Sale konferencyjne w obiektach z basenem

To obiekt mieszczący się w zielonej i spokojnej dzielnicy Warszawy – Wawer. Mimo wszystko, ten czterogwiazdkowy hotel mieści się w zasięgu wszystkich najważniejszych punktów – 15 minut do centrum i 25 minut do portu lotniczego Chopina. Powierzchnia eventowa obiektu mierzy ponad 5000 m2, na co składa się sala balowa, 20 sal konferencyjnych, restauracja Garden i Klub Zazen. Sala balowa, będąca jednocześnie największą, zmieści 1800 osób. Nie zapominajmy jednak o pozostałych salach, przeznaczonych na trochę mniejsze konferencje i szkolenia. Wszystkie są świetnie zaopatrzone w sprzęty audiowizualne i mają dostęp do światła dziennego.

Restauracja hotelowa specjalizuje się szczególnie w daniach z wołowiny, ale zapewniamy, że nawet najbardziej wymagający Goście będą nią zachwyceni. Baza noclegowa hotelu jest niemała i zapewnia 359 pokoi o różnych standardach, dając łącznie 700 miejsc do spania. Obiekt oferuje również bogatą paletę atrakcji w strefie spa&wellness, m.in. sauny, gabinety masażu, siłownię oraz basen z nisko zasoloną wodą.

 

Spotkania biznesowe w obiektach historycznych

Warszawa jest nie tylko wielkim biznesowym metropolis, ale także centrum kultury i historii. Nic więc dziwnego, że można połączyć obie te cechy i są już miejsca, w których można zorganizować konferencje z duszą.

 

  • Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Lokalizacja: Warszawa, Śródmieście Pl. Defilad 1
Kontakt: 22 656 77 23

Spotkania biznesowe w obiektach historycznych

O tym miejscu słyszał na pewno każdy z nas. Obiekt znajduje się w samym sercu stolicy naszego kraju i trudno go przegapić. Jest to jednocześnie najlepiej skomunikowany punkt Warszawy - dojazd metrem, pociągiem dalekobieżnym i podmiejskim, liniamii autobusowymi i tramwajami. Zarząd Pałacu Kultury i Nauki oferuje ponad 10 000 m2 powierzchni wystawienniczej i bankietowej oraz sale, zarówno na duże, jak i kameralne eventy. Dwie największe sale konferencyjne liczą po 1150 m² każda.

Pomieszczenia są wyposażone w sprzęt techniczny, ułatwiający przeprowadzenie wielu różnych eventów i spotkań. Głównie są to sprzęty audio/video, ekrany, projektory multimedialne i rzutniki slajdów, dostęp do Internetu oraz aparatura do tłumaczeń symultanicznych. Miejsce to jest szczególnie wyjątkowe na organizację spotkań typu konferencji i szkoleń ze względu na swoje historyczne wnętrze: eleganckie sale z marmurowymi schodami, balkonami, klasycystycznymi kolumnami oraz kryształowymi żyrandolami. Budynek sam w sobie stanowi atrakcję turystyczną, a także, ze względu na swoją lokalizację, można z niego szybko dotrzeć do innych ciekawych zabytków Warszawy.

 

Eventy w nowoczesnych biurowcach

Podczas gdy większość hoteli posiada swoje centra konferencyjne, nie powinniśmy zapominać o alternatywnych miejscach, w których można zorganizować spotkania biznesowe. W Warszawie z pewnością znajdziesz wiele nowoczesnych biurowców, w których Twoje konferencje będą wyglądały profesjonalnie.

 

  • Centrum Konferencyjne Nimbus

Lokalizacja: Warszawa, Ochota Al. Jerozolimskie 98
Kontakt: 22 395 65 50

Eventy w nowoczesnych biurowcach

Jest zlokalizowane jest w dzielnicy biznesowej, która prężnie się rozwija. Oddalone jest zaledwie 2 km od Dwroca PKP Warszawa Centralna. To gwarantuje dogodny dojazd komunikacją miejską, ale także własnym samochodem. Klienci mogą również liczyć na miejsca parkingowe przy obiekcie i w garażu podziemnym. Obiekt dysponuje 7 salami konferencyjnymi oraz przestronnym foyer. Wszystkie sale konferencyjne cechuje wielofunkcyjność, szczególnie zainstalowany system przesuwnych ścian, dzięki którym można uzyskać przestrzeń, która pomieści do 220 osób.

Pojedyncze sale konferencyjne przeznaczone są dla bardziej kameralnych grup od 6 do 60 uczestników. Pomieszczenia są wyposażone w profesjonalny sprzęt konferencyjny, ułatwiający przebieg spotkań biznesowych. Do dypozycji są także: komputer, faks, drukarka i ksero. Centrum Konferencyjne Nimbus oferuje również wsparcie w organizacji cateringu dla Gości. W skład oferty wchodzą przerwy kawowe oraz lunch w formie bufetu. Wyżej wymienione odbywają się we foyer, które znajduje się tuż przy pomieszczeniach konferencyjnych.

 

Ośrodki konferencyjne w centrum Warszawy

Organizacja konferencji lub szkolenia w sercu Warszawy ma wiele plusów. Przede wszystkim centrum jest doskonale skomunikowane i łatwo można do niego dojechać różnymi środkami transportu, a poza tym to właśnie tutaj znajduje się najwięcej atrakcji stolicy Polski – w tętniącym życiem centrum.

 

  • Hotel Gromada Centrum Warszawa

Lokalizacja: Warszawa, Śródmieście, Pl. Powstańców Warszawy 2
Kontakt: 22 58 29 100

Ośrodki konferencyjne w centrum Warszawy

Obiekt oferuje 5 klimatyzowanych sal konferencyjnych do wynajęcia. Największe 3 sale mają możliwość łączenia powierzchni, w ten sposób można uzyskać pomieszczenie, które pomieści maksymalnie około 300 uczestników. Ponadto sale konferencyjne posiadają dostęp do światła dziennego oraz system zaciemnienia, a także pełny sprzęt konferencyjny: komputery przenośne, projektory multimedialne, ekrany, flipchart’y, systemy nagłośnienia oraz mikrofony bezprzewodowe. Wyspecjalizowany personel udziela wszelkiej pomocy związanej z organizacją konferencji, szkoleń, a także innych okolicznościowych wydarzeń.

Hotel posiada bogatą ofertę noclegową: 235 pokoi o standardzie *** i 84 pokoi o standardzie ****, łącznie 580 wygodnych miejsc noclegowych. Hotel zaprasza również do Fitness Club Gromada lub Klubu Bilardowego, który pozwoli gościom na relaks po całym dniu pracy. O brzuchy uczestników zadba hotelowa restauracja oraz kawiarnia Cafe Gromada, gdzie można zasmakować w aromatycznych kawach, lunchach i słodkich deserach.

 

Dojazd do Warszawy

Warszawa położona jest na przecięciu głównych szlaków komunikacyjnych Europy i prowadzą do niej najważniejsze arterie drogowe w naszym kraju. Do miasta położonego w centralnej części Polski prowadzą autostrady oraz drogi szybkiego ruchu, co gwarantuje znakomitą komunikację z innymi dużymi metropoliami.

Dojazd do Warszawy

Szybkie dotarcie do stolicy możliwe jest za sprawą dwóch lotnisk obsługujących zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe – są to Lotnisko Chopina oraz Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Dodatkowo w mieście funkcjonuje kilka dworców kolejowych, a największym z nich jest Dworzec Główny. Co więcej stolica dysponuje również rozbudowanym systemem komunikacji miejskiej oraz metrem.

 

Konferencje w Warszawie – co Warto zobaczyć?

 

  • Zamek Królewski

Zwiedzanie Warszawy warto zacząć od samego centrum, w którym znajdziemy najbardziej charakterystyczne dla stolicy obiekty. Jednym z nich jest niewątpliwie Zamek Królewski, który położony jest przy Placu Zamkowym. Obiekt obecnie pełni funkcję muzeum, a w trakcie ważnych wydarzeń państwowych jest też miejscem reprezentacyjnym. Na początku swojego istnienia zamek był siedzibą książąt mazowieckich, natomiast w XVI wieku został siedzibą Sejmu Rzeczypospolitej.

Konferencje w Warszawie – co Warto zobaczyć?

Na przestrzeni wieków był też wielokrotnie rozbudowywany. W trakcie wojny obiekt został całkowicie zniszczony, a to, co podziwiamy obecnie, jest przeprowadzoną z ogromnym rozmachem rekonstrukcją. Zamek Królewski zachwyca barokowo-klasycystyczną architekturą, a jego wnętrza kryją całe mnóstwo muzealnych eksponatów. Na zwiedzanie zamku warto zarezerwować sobie kilka godzin, szybkie obejrzenie wnętrz w krótkim czasie nie pozwoli w pełni odkryć uroku tego miejsca.

 

  • Stare Miasto

Warszawska starówka jest wyjątkowo piękna, choć kto zna wojenną historię stolicy, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że większość obiektów to rekonstrukcje dawnych budowli. Na Starym Mieście znajdziemy między innymi główny rynek, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, sporo galerii, muzeów czy efektownych kamienic, na których fasadach znajdują się tablice upamiętniające wydarzenia historyczne lub dawnych, sławnych mieszkańców.

Stare Miasto w Warszawie ma swój wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju klimat. Można tu poczuć atmosferę dawnej Warszawy, wybrać się na spacer po sklepikach i straganach z pamiątkami, a także zajrzeć do którejś z klimatycznych restauracji i knajpek w poszukiwaniu doskonałego, tradycyjnego smaku. Starówka jest dobrym punktem wypadowym do wielu innych atrakcyjnych i ciekawych miejsc w Warszawie. Można więc ją potraktować jako początek ciekawego, pełnego niezwykłych wrażeń zwiedzania stolicy.

 

  • Łazienki Królewskie

W czasie zwiedzania Warszawy nie można zapomnieć o wyjątkowych Łazienkach Królewskich, które są jednym z najważniejszych punktów stolicy. Unikalny zespół pałacowo-ogrodowy założył Stanisław August Poniatowski w XVII wieku. Nazwa łazienek wzięła się od wybudowanej w centrum obiektu łaźni, która nieco później została przebudowana na Pałac na Wodzie. Łazienki Królewskie pełne są zabytkowych pałacyków, pawilonów, rzeźb stojących w różnych punktach.

Znajdują się w nich również cztery ogrody, każdy utrzymany w innej stylistyce. Łazienki są idealnym miejscem na długi spacer, w trakcie którego na każdym kroku można napotkać na ślady dawnej historii. Odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych i koncertów na świeżym powietrzu oraz w eleganckich pawilonach. Zwiedzający mają możliwość wypoczęcia na świeżym powietrzu, a także skorzystania z oferty kilku restauracji, które działają wśród zieleni. Zwiedzanie Łazienek Królewskich to co najmniej kilka godzin wędrówki, warto więc przygotować się na naprawdę długi spacer.

 

  • Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki znajduje się w samym centrum Warszawy. To największa i z pewnością najbardziej rozpoznawalna budowla stolicy, którą można dostrzec niemal z każdego punktu miasta. Obiekt ma dosyć kontrowersyjną historię, został bowiem wzniesiony w 1955 roku jako dar narodu radzieckiego dla Polaków. Kiedyś odbywały się w nim zjazdy partii, później zaczął służyć jako miejsce do organizacji koncertów, wystaw, przedstawień i wielu innych dużych wydarzeń kulturalnych.

Obecnie w PKiN działa kino, teatry, galerie, eleganckie restauracje i pełne uroku knajpki serwujące doskonałe jedzenie. Na 30 piętrze budynku na wysokości 114 metrów znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się niezwykły widok na całą stolicę. Teren wokół Pałacu Kultury i Nauki tętni życiem zarówno latem, jak i zimą. W sezonie letnim odbywa się tu wiele plenerowych koncertów czy pokazów, zimą natomiast można pojeździć na łyżwach na specjalnie przygotowanym lodowisku.

 

  • Muzeum Powstania Warszawskiego

W Warszawie znajdziemy nie tylko wiele ciekawych obiektów o znaczeniu kulturalnym, ale również miejsca, w których możemy poznać mniej radosne karty z wielowiekowej historii stolicy. Jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania Warszawy jest Muzeum Powstania Warszawskiego, czyli interaktywne miejsce, które prowadzi zwiedzających po różnych wydarzeniach i datach jednego z najważniejszych zrywów Polaków w historii. W muzeum można wybrać się na spacer po zniszczonej stolicy, posłuchać niezwykłych opowieści, obejrzeć pamiątki, które udało się uratować ze zgliszcz spalonej Warszawy.

Konferencje w Warszawie – co Warto zobaczyć?

Do budynku Muzeum Powstania Warszawskiego przylega Park Wolności, w którym niezwykłym miejscem jest tak zwany Mur Pamięci. Można znaleźć na nim nazwiska ponad 11 tysięcy żołnierzy, którzy polegli w trakcie trwającego 63 dni Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie muzeum z pewnością nie nastraja pozytywnie, jednak pozwala poznać trudną historię i zrozumieć powstanie, które miało zakończyć się sukcesem, ale stało się inaczej.


Data publikacji: 09.11.2017

Najnowsze newsy branżowe - Warszawa

Nasi partnerzy

Hotel Gołebiewski
Copernicus Toruń
BCC Events Pałac Lubomirskich
ArtHotel Stalowa52
Qubus Hotel Wrocław
img
EB_logo
Everitum_logo
Media_Solutions_Group_logo
Wykładnia.pl logo
Agencja Mpower
Elite Music dostawca usług eventowych
JC tłumaczenia logo
Wykładnia.pl logo
Back to Top