img

WestLink Wrocław już otwarty!

Firma Echo Investment zakończyła prace budowlane i przekazała budynek nowemu właścicielowi firmie Globalworth Poland.

Nowy biurowiec, który ma ponad 14 200 mkw. powierzchni, znajduje się przy ulicy Na Ostatnim Groszu. Sprzedano go za 35,8 mln euro. Obok budynku odsłonięto rzeźbę Oskara Zięty.

– Cieszymy się, że kolejny budynek zrealizowany przez Echo trafia do naszego portfela. Czujemy się świetnie we Wrocławiu i chcemy dalej rozwijać nasz biznes w tym mieście – stwierdził Piotr Zatorski z Globalworth Poland.

Biurowiec został w całości wynajęty przez Nokię oraz Hilti. W części usługowej jest ponad 200 mkw. powierzchni usługowej. Znajdzie się tu miejsce na dwujęzyczne przedszkole oraz żłobek. Przewidziano także kantyny pracownicze.

Rafał Mazurczak, z Echo Investment, poinformował, że firma ma plan wybudować we Wrocławiu kolejny projekt. Ma mieć ok. 80 tys. mkw. powierzchni. Pracę rozpoczną się w jeszcze tym roku.
West Link to czwarty biurowiec firmy we Wrocławiu. Do tej pory wybudowali Aquarius Business House, Sagittarius Business House i West Gate.Przy biurowcu znajduje się rzeźba utalentowanego artysty – Oskara Zięty. Jest znanym na świecie polskim projektantem oraz laureatem licznych nagród. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. Badisches Landmuseum w Karlsruhe, Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu. Ma własne biuro projektowe Zieta Prozessdesign.


Data publikacji: 20.06.2018

Nasi partnerzy