img

Wigilie firmowe - jak zorganizować?

Wigilia Firmowa to wyjątkowy moment dla pracowników oraz pracodawców, czas integracji, relaksu i wspólnej zabawy. Warto, aby klimat oraz miejsce zadowoliło wszystkich gości, ale jak przygotować taką imprezę? Postaramy się pomóc odpowiedzieć na to pytanie

Kiedy powinno odbyć się spotkanie wigilijne?

Najlepiej przed 20 grudnia, nie zostawiajmy spotkania na ostatnią chwilę, ponieważ wielu pracowników może być już na urlopach i nie uda się spotkać w pełnym gronie. Jeśli wigilia firmowa ma odbyć się poza biurem trzeba pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, większość lokali ma w tym okresie wyjątkowo duże obłożenie. Jeśli nasza impreza będzie liczyć więcej niż 30 gości należy zacząć szukać i rezerwować sale najlepiej w okresie październik-listopad, wtedy mamy pewność, że najlepsze miejsca będą jeszcze wolne. W przypadku mniejszych imprez powinno znaleźć się miejsce jeszcze na początku grudnia.

Gdzie najlepiej zorganizować wigilie firmową?

Wiele mniejszych firm swoją wigilię postanawia zorganizować w biurze, zamówić catering i zasiąść w kameralnym Gronie, co jest zawsze dobrym pomysłem. Jeśli jednak postanowimy zmienić otoczenie dobrym wyborem będzie restauracja, wiele z nich serwuje w tym okresie specjalne świąteczne menu. Dla większych firm restauracja czasem nie wystarczy, wtedy należy poszukać Sali bankietowej lub zapoznać się z listą hoteli które organizują wigilie firmowe, a wybór ich jest naprawdę duży. Jeśli zamierzamy również potańczyć dobrym pomysłem będzie wynajęcie loży w klubie.

Kogo i jak zaprosić?

Od Państwa zależy czy zdecydują się Państwo ograniczyć wigilię firmową do samych pracowników, czy postanowicie zaprosić również ich rodziny lub partnerów biznesowych. Zaproszenia dla grona pracowników można rozesłać drogą mailową, ważne, aby zaznaczyć gdzie i kiedy odbędzie się spotkanie oraz czy uczestnicy mogą zabrać ze sobą osoby towarzyszące. Najlepiej przesłać te informacje ok. 2 tygodnie przed planowaną wigilią. Jeśli zapraszają Państwo również swoich partnerów biznesowych należałoby rozesłać im zaproszenia w formie papierowej, można połączyć to z życzeniami świątecznymi.

Co podarować naszym gościom?

Nieodłączną częścią każdej wigilii, nie tylko firmowej są prezenty. Wiele mniejszych firm decyduje się na wzajemną wymianę prezentów opartą o wcześniejsze losowanie, przy takim rozwiązaniu każdy z pracowników obdarowuje i zostanie obdarowany. Warto wcześniej ustalić budżet każdego prezentu. W dużych przedsiębiorstwach to raczej pracodawca odpowiada za przygotowanie upominków, najbardziej popularne to kosze słodyczy bądź owoców, alkohole (szczególnie dobre wino), gadżety takie jak pióra, eleganckie kalendarze lub karty upominkowe do wykorzystania w drogeriach lub innych sklepach.

wigilia_firmowa_prezent

Data publikacji: 28.09.2018

Nasi partnerzy