img

Wybieramy centrum konferencyjne w Krakowie

Organizując duże wydarzenie należy odpowiednio się do niego przygotować. Jednym z elementów, który jest podstawowy, to miejsce, w którym będzie się ono odbywać. Znaleźć centrum konferencyjne w Krakowie nie jest trudno. Są obiekty, w których z powodzeniem zrealizujemy nieduże spotkanie, jak i takie, w których pomieścimy kilka tysięcy uczestników wydarzenia. Zwróćmy zatem uwagę na kilka kwestii, które należy przemyśleć przed wybraniem obiektu.

Wielkość wydarzenia


Podstawową kwestią, jaką musimy wziąć pod uwagę jest ilość uczestników organizowanego wydarzenia. Od tego zależeć będzie wybór obiektu. Po opracowaniu listy gości, których pragniemy zaprosić, trzeba zrobić kalkulacje, ile osób przyjmie zaproszenia, a ile odmówi. Zawsze również bierze się poprawkę na to, że ktoś nie dotrze z przyczyn losowych, albo odmówi udziału w ostatnim momencie. Przy ogromnych imprezach nie ma to tak wielkiego wpływu na wybór lokalu, ponieważ liczbę uczestników podaje się w setkach, albo tysiącach. Jeżeli jest to jednak wydarzenie, w którym ma wziąć udział kilkadziesiąt osób, warto pochylić się nad tą kwestią uważnie. Centrum konferencyjne w Krakowie znajdziemy każdej wielkości, jednak nie warto przepłacać za lokal, którego możliwości w pełni nie wykorzystamy.


Wydarzenia dodatkowe


Często konferencjom towarzyszą różne dodatkowe wydarzenia. W zależności od tematyki, może to być bankiet na świeżym powietrzu, pokazy artystyczne, wystawa czy wiele innych. Planuje się je z odpowiednim wyprzedzeniem i trzeba je uwzględnić przy wyborze centrum konferencyjnego w Krakowie. Jest wiele miejsc, gdzie oczywiście można zorganizować koncert, czy spektakl, jednak najwygodniej jest umieścić wszystko w jednym miejscu, zwłaszcza wtedy, gdy kolejne punkty programu następują po sobie jeden po drugim. Dopiero wieczorne bankiety, czy kolacje urządza się w innym miejscu, dając gościom czas na odpowiednie przygotowanie się do nich. Wszelkie dodatkowe potrzeby trzeba zawsze ustalać z wynajmującym obiekt na samym początku, aby odpowiednio policzyć koszty wynajmu powierzchni i dodatkowych usług, które mogą się z tym wiązać.


Lokalizacja centrum konferencyjnego w Krakowie


To, co nie zawsze jest brane w pierwszej kolejności pod uwagę, to lokalizacja obiektu w kontekście gości zaproszonych na wydarzenie. Jeżeli jest to impreza jednodniowa, może okazać się, że najbardziej odpowiednie nie będzie centrum konferencyjne w sercu miasta. Mając informację o tym, że wielu gości przyleci bezpośrednio tuż przed wydarzeniem, lepszym rozwiązaniem może okazać się wybór lokalizacji w niedużej odległości od lotniska. Z drugiej strony, kilkudniowy program wymusza na uczestnikach konieczność noclegu w mieście. Centrum konferencyjne w Krakowskim centrum sprawi, że goście będą mogli nocować w centrum miasta i bez problemu dostaną się codzienne na miejsce wydarzenia. Dzięki temu również chętnie wybiorą się na spacer po historycznym centrum Krakowa, a w godzinach szczytu nie będą marnować czasu stojąc w taksówce w korku.


Partnerem tego materiału jest centrum konferencyjne Expokrakow.com.


Data publikacji: 14.01.2019

Nasi partnerzy