Konferencja ”Przestrzeń dla rodzica„

21-04-2018 Konferencja ”Przestrzeń dla rodzica„

21 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu odbędzie się organizowana przez Familylab i “Wychowanie w szacunku” konferencja “Przestrzeń dla rodzica”. Skierowana jest do każdego, kto chce poświęcić więcej uwagi tematowi swojego rodzicielstwa i relacji w rodzinie.Podczas konferencji nie będzie nauczana żadna konkretna metoda wychowawcza.

Organizatorzy zakładają, że każda rodzina jest inna i chcą raczej inspirować do samodzielnej refleksji nad wartościami i kulturą własnej rodziny. Inspiracją konferencji są myśli Jespera Juula, podkreślającego wagę osobistej odpowiedzialności rodziców za atmosferę i jakość relacji panujących w domu. Życie w rodzinie opiera się na zależnościach, relacjach i możliwościach. Jedną z najważniejszych jest relacja między partnerami, która postrzegana jest przez Juula jako “pierwsze dziecko w rodzinie”. Innym tematem są relacje między rodzeństwem stanowiące powód licznych konfliktów i problemów.


Podczas konferencji odbędą się wykłady poświęcone rodzicom jako parze i partnerstwie w ich związku, relacjom między rodzeństwem, nastolatkom i kwestii, kiedy kończy się ich wychowanie oraz nowoczesnemu przywództwu w rodzinie. Będą miały też miejsce seminaria o takich tematach jak agresja, jako tabu, wspieranie dziecka szkolnego, sztuka mówienia nie z czystym sumieniem i poczucie własnej wartości dziecka.

Prelegentami będą Dušanka Kosanović, liderka chorwackiego oddziału Familylab, terapeutka, doradczyni rodzinna, trenerka i superwizorka, Anna Mazek, psycholog, psychoterapeuta opierająca swoja pracę na komunikacji bez przemocy (NVC) i Agnieszka Koluch-Horbowicz, trener i nauczyciel pracujący z dziećmi i dorosłymi, kognitywistka i etnolingwistka.

Organizatorami konferencji są Famililab, międzynarodowa organizacja założona przez Jaspera Juula i promująca jego idee oraz “Wychowanie w szacunku”, zespół prowadzący warsztaty dla rodziców, konsultacje i coaching rodzicielski, mający za sobą pracę z ponad 500 rodzicami i 120 warsztatów, organizator dorocznej konferencji “Wychowanie w szacunku”.


Nasi partnerzy