img

Konferencje w Mazowieckim – zapraszamy do Płocka

Organizacja konferencji lub innej branżowej imprezy wymaga znalezienia odpowiedniej lokalizacji. Warto w tej kwestii przyjrzeć się obiektom konferencyjnym, hotelom i centrom szkoleniowym w Płocku. Miasto znajduje się niemal w centrum Polski, dzięki czemu bez problemu dotrą do niego uczestnicy konferencji z różnych regionów kraju.

Płock jest pięknym miastem położonym w województwie mazowieckim nad Wisłą. Kto wybiera się do miasta w celach służbowych, koniecznie powinien wygospodarować odrobinę czasu na jego zwiedzanie. Miasto oferuje sporo atrakcji zarówno dla miłośników zwiedzania zabytków, jak i dla wielbicieli bardziej aktywnego wypoczynku.


płock molo


Więcej miejsc na szkolenia czy konferencje: Miejsca na konferencję Warszawa

Atrakcje Płocka dla uczestników konferencji

Uczestnicy konferencji w Płocku z pewnością w przerwie między spotkaniami lub na zakończenie dnia znajdą czas na wyprawę do miasta. Na początku warto wybrać się na Wzgórze Tumskie, z którego rozpościera się piękny widok na część miasta położoną na lewym brzegu Wisły. Wejście na 40-metrową skarpę wymaga kondycji, jednak widok z jej szczytu z pewnością jest warty włożonego wysiłku. Wzgórze Tumskie znajduje się tuż obok starówki, można więc od razu wybrać się na dalsze zwiedzanie.

Na płockim Starym Mieście można obejrzeć sporo zabytkowych budynków, które są świetnie zachowane i zagospodarowane. Bardzo często uczestnicy konferencji nie muszą daleko szukać – wiele hoteli i obiektów konferencyjnych znajduje się w pięknych, zabytkowych budynkach o niezwykłej architekturze. Na starówce koniecznie warto zobaczyć ratusz, który jest jedną z najpiękniejszych budowli klasycystycznych na całym Mazowszu. W okolice ratusza najlepiej jest wybrać się w samo południe lub o godzinie 18.00. Wtedy z ratuszowej wieży rozlega się hejnał, a na szczycie rozgrywają się sceny z dawnej historii Polski. Poza ratuszem na starówce można obejrzeć i zwiedzić kilka starych, zabytkowych kościołów o pięknej architekturze.


Kamienice płock


Miłośnicy kultury i sztuki mogą w Płocku wybrać się do Muzeum Mazowieckiego. To miejsce będzie doskonałą odskocznią od długich konferencji i trudnych szkoleń. W budynku na kilku piętrach można podziwiać efektowne dzieła sztuki secesyjnej. Pod względem ilości secesyjnych zbiorów Płock nie ma sobie równych na skalę ogólnopolską. Kto woli bardziej aktywny wypoczynek, zwłaszcza na świeżym powietrzu, może skorzystać z rejsów organizowanych na Wiśle. Są one organizowane od wiosny do jesieni, a z poziomu pokładu statku zwiedzanie Płocka daje jeszcze więcej możliwości niż wędrowanie po lądzie. Można również wybrać się do płockiego zoo, w którym najciekawszą ekspozycją są wielkie akwaria ze zwierzętami z różnych stron świata. W czasie wędrówki po mieście warto również zajrzeć do którejś z klimatycznych restauracji i knajpek, które serwują pyszne, regionalne jedzenie. Kilkugodzinne zwiedzanie miasta daje chwile wytchnienia, relaksuje, a także pozwala naładować akumulatory energii do dalszych części konferencji.

Hotele konferencyjne w Płocku

Płock i okolice to ogromne możliwości dla osób, które poszukują miejsca na zorganizowanie konferencji, szkoleń, eventów czy spotkań biznesowych. Nowoczesne, bogato wyposażone sale konferencyjne można znaleźć zarówno w hotelach, jak i w wyspecjalizowanych ośrodkach konferencyjnych, które zostały zaprojektowane z myślą o klientach biznesowych. Duże, przestronne sale konferencyjne do zorganizowania sporych wydarzeń oferują między innymi: Hotel Czardasz, Hotel Dębowa Góra, Hotel Płock, Hotel Marsel i wiele innych obiektów. Świetnie wyposażone sale konferencyjne znajdziemy również w ośrodkach, takich jak Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe Magdalena czy Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Hotel Herman. Płocka oferta dla biznesu jest wszechstronna, elastyczna i na wysokim, światowym poziomie. Coś dla siebie znajdą zarówno klienci poszukujący dużych, nowoczesnych centrów biznesowych na organizację wielkich wydarzeń, jak i osoby szukające kameralnych wnętrz na zorganizowanie niewielkich szkoleń czy spotkań biznesowych.

Szukasz sali na organizację konferencji lub eventu w województwie mazowieckim? Sprawdź: Spotkania biznesowo-konferencyjne w mazowieckim

Data publikacji: 08.08.2019

Nasi partnerzy