img

Śródmieście - dzielnica Krakowa

Śródmieście jako osobna krakowska dzielnica przetrwała do 1990 roku, kiedy nastąpił nowy podział administracyjny miasta. Obecnie w granicach Śródmieścia znajdują się Grzegórzki, Prądnik Czerwony i oczywiście Stare Miasto – najbardziej oblegana turystycznie część Krakowa, w 2018 roku odnotowano prawie 14 milionów odwiedzających. Dawna stolica naszego kraju, funkcjonuje w świadomości Polaków jako ośrodek kultury, sztuki i wspaniałych zabytków. Historyczne budynki, wspaniałe kamienice, malownicze alejki i tętniące życiem ulice przyciągają nie tylko turystów. Kraków jest chętnie wybierany przez studentów, ludzi biznesu i przedstawicieli sztuki.

Majestatyczne katedry, Wawel, zachwycająca architektura, deptaki i place tworzą niezapomniany klimat. Rynek z rozchodzącymi się w formie szachownicy ulicami, historia obecna na każdym kroku – to wyjątkowość jednego z najstarszych polskich miast. Zobacz ośrodki konferencyjne na Kazimierzu w Krakowie lista obiektów. Poza walorami kulturowymi małopolska oferuje szereg miejsc, w których przeprowadzisz spotkania biznesowe, spójrz na inne obiekty w województwie małopolskim.

 

Co zwiedzić w Śródmieściu?

Zamek Królewski na Wawelu – większość turystów pierwsze kroki kieruje właśnie na Wawel, kompleks o powierzchni ponad 7 tyś. m2 – oferuje zwiedzającym 71 sal wystawowych, warto więc zarezerwować sobie więcej czasu na zwiedzanie. Sale rycerskie, prywatne komnaty władców, reprezentacyjne gabinety, skarbiec, zbrojownia, wieże widokowe czy sztuka wschodu, to tylko nieliczne ekspozycje dostępne w siedzibie polskich królów.

 

 

Kościół Mariacki - Kościół archiprezbiterialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – jeden z najważniejszych krakowskich kościołów, charakterystyczne dwie strzeliste wieże, słynny ołtarz Wita Stwosza i gotycki charakter XIII – wiecznej świątyni – to niemal wizytówka miasta.

 

Katedra Wawelska - Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława w Krakowie, mimo iż jej historia sięga XI wieku, to największej rozbudowy dokonano w XIV wieku z inicjatywy Władysława Łokietka. W katedrze spoczywają polscy królowie, biskupi i wieszcze. Wspaniała architektura, relikwie, dzieła sztuki, zbiory biblioteczne i katedralny skarbiec to prawdziwa gratka dla turystów. Rynek Główny – wytyczony w 1257r. plac o wymiarach 200 x 200 metrów, od którego odchodzi 11 ulic tworząc kształt szachownicy. Uważany w średniowieczu za największy rynek Europy. Wspaniały widok zapewni platforma obserwacyjna na Wieży Mariackiej. Wiekowe kamienice wokół Rynku, Sukiennice, Brama Floriańska, liczne kawiarenki i możliwość zwiedzania podziemi przyciągają turystów z całego świata.

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego – muzeum mieszczące się w słynnym gmachu Collegium Maius – najstarszego budynku Akademii Krakowskiej, zaprasza zwiedzających na ekspozycje poświęcone rzeźbie, malarstwu, historycznych przyrządów naukowych, kolekcję rzemiosła artystycznego, fotografii, wystawy interaktywne i wiele innych atrakcji dla odwiedzających muzeum gości. Sukiennice – wielokrotnie przebudowywane są pamiątką kramów sukiennych i świadectwem działalności kupieckiej miasta. Obecnie zachowały dwurzędową formę i są ulubionym miejscem odwiedzających Kraków, gdzie można odpocząć i nabyć pamiątki.

 

Barbakan – XV – wieczna budowla, która stanowi część miejskich fortyfikacji. Bardzo charakterystyczna, prawie okrągłą forma, z grubymi na prawie 3 metry murami i siedem wieżyczek strzelniczych – jeden z najchętniej fotografowanych zabytków krakowskich.

 

Ulica Floriańska – „dusza” Starego Miasta, malownicze kamieniczki, restauracje i kawiarnie, a przede wszystkim butiki oferujące produkty wiodących firm i marek sprawią, że deptak zawsze pełen jest przechodniów. Smocza Jama – wyobraźnię nie tylko najmłodszych rozpala legenda o Smoku Wawelskim, dlatego chętnie odwiedzają Smoczą Jamę, gdzie czeka na turystów jaskinia o długości 82 metrów, a co 10 minut można zobaczyć ziejącego prawdziwym ogniem smoka.

 

Kościół św. Wojciecha – może kościół nie imponuje wielkością i rozmachem, ale jest to jedna z najstarszych krakowskich świątyń. Według podań, św. Wojciech miał odprawić tu swoje ostatnie nabożeństwo przed wyprawą chrystianizacyjną do Prus. Lista sal konferencyjnych na Rynku Głównym w Krakowie 63 obiekty. Planty– ogrody miejskie, założone w XIX wieku. Okalające miasto fortyfikacje i mury miejskie zostały zburzone około 1820 roku, a w ich miejsce zaplanowano stworzenie ogrodów i zieleni miejskiej. Obecnie bardzo popularne wśród mieszkańców miejsce relaksu i rekreacji, gdzie podczas spacerów i wycieczek rowerowych można napotkać kapliczki, rzeźby, fontanny i pomniki.

 

Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem konferencji w Krakowie, zobacz nasze hotele - sale szkoleniowo-konferencyjne w Krakowie.


Data publikacji: 02.10.2020

Najnowsze newsy branżowe - Kraków

Nasi partnerzy

Hotel Gołebiewski
Copernicus Toruń
BCC Events Pałac Lubomirskich
ArtHotel Stalowa52
Qubus Hotel Wrocław
img
EB_logo
Everitum_logo
Media_Solutions_Group_logo
Wykładnia.pl logo
Agencja Mpower
Elite Music dostawca usług eventowych
JC tłumaczenia logo
Wykładnia.pl logo
Back to Top