img

Orbis stawia na Małopolskę! Wkrótce nowe hotele w Krakowie i Nowym Targu!

Najbardziej znana marka z polskiej branży hotelarskiej rozpoczyna ekspansję w Małopolsce. Podpisano umowy na budowę obiektu w Nowym Targu, wcześniej rozpoczęto już prace nad obiektem w Krakowie i na tym nie koniec.

Orbispodpisał umowę franczyzową z właścicielami hotelu Santorini, na podstawie której hotel , już po rozbudowie, będzie działać pod marką ibis Styles. Budowa ma się zakończyć w 2020 roku. Do dyspozycji gości oddanych zostanie 120 pokoi.

- To hotel skierowany do klienta biznesowego, ale z uwagi na potencjał rekreacyjny Nowej Huty, także do klienta turystycznego – mówi Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju Grupy Hotelowej Orbis na Polskę.

Kolejny obiekt, pod szyldem ibis Styles, wybudowany zostanie w Nowym Targu. Pracę rozpoczną się jeszcze przed zimą, a zakończą w 2020 roku. Rozmiarem dorówna hotelowi ze stolicy regiony – tutaj dostępnych będzie 106 pokoi.
Co więcej firma prowadzi rozmowy na temat lokalizacji obiektów marki AccorHotels w Tarnowie, Olkuszu, Krynicy, Szczawnicy, Zakopanem, Wieliczce, Wadowicach, Myślenicach i Niepołomicach. Rozmowy dotyczą także Krakowa, pomimo już rozpoczętych inwestycji Ibis. Marki Mercure czy ibis to też idealne miejsce dla klienta korporacyjnego.


orbis


To rozmowy na temat konkretnych marek, ale na razie nie możemy podać więcej szczegółów. W najbliższych miesiącach powinniśmy mieć podpisaną kolejną umowę. Szukamy lokalizacji pod naszą markę aparthotelową Adagio, jak również pod marki z średniego segmentu – Novotel i Mercure oraz z segmentu premium i luksusowego – Sofitel, Pullman, M Gallery - tłumaczy Jacek Stasikowski.

Wspomniane hotele ibis Styles działać będą na zasadzie franczyzy. Firma stawia także na promowanie umów o zarządzanie. Warto zwrócić uwagę, że jest to rozszerzenie franczyzy. Orbis ponosi odpowiedzialność za prowadzenie hotelu, za rekrutację, jego wyniki operacyjne i wszystko co się wiążę z codziennym prowadzeniem hotelu. Inwestor nie będzie musiał martwić się o sprzedaż, marketing czy bezpośrednie kanały dystrybucji.

- Zdejmujemy inwestorowi problem z głowy – przekonuje Stasikowski.

Grupa Orbis posiada w Polsce 70 hoteli z 12 072 pokojami. Inwestuje także na Węgrzech i w Czechach., gdzie działa 25 obiektów. Prowadzi także hotele w Rumunii, na Litwie, Słowacji, Bułgarii i Macedonii. inwestorzy doceniają rozbudowany i skuteczny program lojalnościowy Le Club AccorHotels . Większy procent rezerwacji w hotelach generowany jest przez bezpośrednie kanały dystrybucji.Data publikacji: 09.10.2018

Nasi partnerzy