img

Czy pod Łomżą powstanie nowy hotel?

Fot.: www.freedigitalphotos.net

Województwo podlaskie uznawane jest przez wielu za dość słabo rozwinięty gospodarczo region Polski, jednak dysponuje ono niewątpliwymi walorami przyrodniczymi. Czyste powietrze, zielone lasy, jeziora – wszystko to sprawia, ze województwo podlaskie wzbogaca się o kolejne obiekty turystyczne i poszerza swoją sieć noclegową. Niedługo do istniejącej sieci hotelowej może dołączyć nowy obiekt, położony blisko Łomży.

Za jego budowę odpowiedzialna ma być Spółka Centrum Budownictwa-Dociepleń z Łomży. Kompleks hotelowy ma powstać w miejscowości Grzymały Szczepankowskie koło Łomży. Projekt inwestycji zakłada budowę w tym miejscu pensjonatu z miejscami noclegowymi, a także restauracji i pomieszczeń do rekreacji i wypoczynku. Inwestycja ma zostać uzupełniona o stacje paliw.

Spółka stara się o pieniądze na inwestycję, które mają pochodzić z funduszy europejskich. Wstępna wartość projektu wyceniana jest na ponad 14 milionów złotych. Od akceptacji wniosku i otrzymania dofinansowania zależy, czy już niedługo w województwie podlaskim powstanie nowy kompleks dla turystów.

Data publikacji: 19.03.2014